Doradztwo Rachunkowe Lublin


Mamy przyjemność przedstawić Państwu Biuro Usług Rachunkowych MASTER G. J. Osieleniec i zaprosić do współpracy z nami.Biuro rachunkowe Master Lublin

Mamy przyjemność przedstawić Państwu Biuro Usług Rachunkowych MASTER G. J. Osieleniec i zaprosić do współpracy z nami. Zajmujemy się obsługą finansowo - prawną podmiotów gospodarczych, świadczymy szeroki zakres usług doradczych. Cechuje nas wysoka skuteczność i szybkość w działaniu, punktualność i słowność.

Każdy przedsiębiorca już na początku prowadzenia własnej działalności musi podjąć bardzo istotną decyzję, jaką jest forma opodatkowania. Od tego kluczowego wyboru zależy rodzaj przysługujących ulg i odliczeń, sposób prowadzenia księgowości, a przede wszystkim stawka podatku odprowadzanego do Urzędu Skarbowego. Jeśli zastanawiają się Państwo, który rodzaj opodatkowania będzie najbardziej odpowiedni w przypadku Waszej działalności, zapraszamy do skorzystania z usługi doradztwa rachunkowego w naszym biurze w Lublinie.

Decyzję o formie opodatkowania podejmujemy w punkcie 18. na formularzu CEIDG-1. Mamy do wyboru 4 opcje: opodatkowanie na zasadach ogólnych, podatek liniowy, ryczałt od przychodów ewidencjonowanych oraz kartę podatkową. Niestety nie wszystkie formy są dostępne dla każdego rodzaju działalności, więc musimy liczyć się z pewnymi ograniczeniami. Do zmiany decyzji podjętej na początku mamy prawo raz do roku - w okresie do 20 stycznia.

Najpopularniejszą i najczęściej wybieraną formą opodatkowania są zasady ogólne - dostępne dla każdego przedsiębiorcy. Podatek w tym wypadku wylicza się jako procent od dochodu, czyli od różnicy między przychodem a kosztami jego uzyskania.

Decydując się na zasady ogólne, warto wiedzieć, że istnieją 2 stawki podatku: 18% do kwoty 85 528 zł oraz 32% przy dochodzie przekraczającym tę kwotę. Ponadto ta forma daje możliwość skorzystania z większości ulg, kwoty wolnej od podatku oraz wspólnego rozliczania się z małżonkiem.

Niestety opodatkowanie na zasadach ogólnych narzuca konieczność prowadzenia tzw. księgi przychodów i rozchodów, czyli zestawienia przychodów i kosztów ich uzyskania w formie przejrzystej tabeli z dokładnymi datami, informacjami i danymi kontrahentów oraz opisami działań gospodarczych.

Prowadzenie takiej ewidencji nie zawsze okazuje się proste, szczególnie jeśli dopiero co założyliśmy własną firmę. Dlatego usługę tego typu można zlecić naszej firmie (z siedzibą w Lublinie), która świadczy również usługi doradztwa rachunkowego i podatkowego od ponad 20 lat.

Szybkość zmian prawa podatkowego oraz prawa pracy zmusza firmy do coraz uważniejszego zagłębiania się w treści ustaw, a co za tym idzie to bardzo czasochłonne. Przekazując księgowość do naszego Biura zminimalizują Państwo czas poświęcony na bieżące monitorowanie sytuacji finansowej firmy, wykluczając ryzyko związane z błędnym prowadzeniem księgowości oraz związane z tym faktem nieprzewidziane koszty. Każdy z naszych Klientów traktowany jest indywidualnie. Usługi i oferta są dobrane w taki sposób, aby nasz klient był usatysfakcjonowany .

All rights reserved (c) 2007-2020 MASTER
doradztwo rachunkowe Lublin | doradztwo podatkowe Lublin | odwolanie od decyzji Urzedu Skarbowego
Designed by SNI